Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Cumhuriyet Başsavcımız Uygur Kaan ARISOY, Gazi Meclisimizin Açılışını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.
22.04.2022

Cumhuriyet Başsavcımız Uygur Kaan ARISOY; “Siz çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine güçlü bir şekilde bağlı nesiller olarak yetişmeniz adına sorumluluklarımızı yerine getirmeye gayret gösteriyoruz, göstereceğiz.”

Gazi Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 102. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlamanın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz.

102 yıl önce “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” esasıyla kurulan, Milli Mücadelemizin karargâhı haline gelen Türkiye Büyük Millet Meclisimiz dün olduğu gibi bugün de devletimizin, demokrasimizin ve istikbalimizin en büyük teminatıdır.

23 Nisan 1929 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu günü aynı zamanda çocuklara armağan etmiş ve bu tarihten itibaren 23 Nisan yurt genelinde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır.

Sevgili Çocuklar;

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sizlere duyduğu bu güven ve inanca layık olmak en önemli göreviniz olmalı, hayatınızın her döneminde bu sorumluluğu hissetmeli, ülkemiz ve milletimizin huzuru ve geleceği için çalışmalısınız. Bu hedefte sizlere düşen en büyük görev; bilime ve gelişen teknolojiye açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan ve başarılı bireyler olabilmektir. Ancak bu şekilde ecdadımızın büyük destanlar yazarak elde ettiği Türkiye Cumhuriyetini gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Bizler de ecdadımız gibi en kıymetli hazinemiz olan siz çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine güçlü bir şekilde bağlı nesiller olarak yetişmeniz adına sorumluluklarımızı yerine getirmeye gayret gösteriyoruz, göstereceğiz. Biliyoruz ki; bu görev aynı zamanda vatanımızı kanları ve canları pahasına bize miras bırakan kahramanlarımıza olan borcumuzu da ifade etmektedir.

Gazi meclisimizin 102. açılış yıl dönümünü tebrik ederken bu münasebetle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hür irademizi ve bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla yâd ediyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Uygur Kaan ARISOY
Ardahan Cumhuriyet Başsavcısı

 

Adres

Karagöl Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Cd. No:21, 75000 Ardahan

Telefon

(478) 211 64 01 - 64 08 - 64 12

(478) 211 30 45 - 44 49

E-Posta

ardahancbsisaretadalet.gov.tr