Cumhuriyet Başsavcımız Uygur Kaan ARISOY ve Adalet Komisyonu Başkanımız Sümeyye KOCAMAN Jandarma Teşkilatımızın kuruluş yıldönümü programına katıldı.
14.06.2022

Cumhuriyet Başsavcımız Uygur Kaan ARISOY ve Adalet Komisyonu Başkanımız Sümeyye KOCAMAN, Jandarma Genel Komutanlığımızın kuruluşunun 183. yıl dönümü münasebetiyle Ardahan İl Jandarma Komutanlığı bahçesinde düzenlenen programa katıldılar.

Valilik Binası Atatürk Anıtına konulan çelenkle başlayan kutlama programı Ardahan İl Jandarma Komutanlığı bahçesinde devam etti. Programa Ardahan Valisi Hüseyin ÖNER, İl Emniyet Müdürü Ünsal HAYAL, İl Jandarma Alay Komutanı Ali Naci ALDEMİR, kurum müdürleri ve misafirler katıldı.

Programda ayrıca "Katı Atık Depolama Alanı" açılışı gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Başsavcımız Uygur Kaan ARISOY'un Jandarma Genel Komutanlığının 183. kuruluş yıldönümü kutlama mesajı:

Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de huzur ve güven ortamının sağlanmasında çok ciddi ve önemli çalışmalar yürüten jandarma teşkilatımız sahip olduğu 183 yıllık birikim ve tecrübe çerçevesinde oluşturduğu vizyonla kendisini daima hazır tutarak kamu düzeninin korunmasında, milletimizin can ve mal güvenliğinin sağlanmasında etkin rol oynamaktadır. 

Fedakâr mensuplarıyla halkımızın mutluluğu için gece gündüz demeden cansiperane çalışarak onurlu bir görevi ifa eden Jandarma Teşkilatımızın bu özverili çalışmaları sayesinde toplum olarak huzur ve güven içerisindeyiz. 

Türkiye Cumhuriyeti devletinin en güzide kurumlarından biri olan Jandarma Genel Komutanlığımızın kuruluşunun 183. yıl dönümünü kutlarken bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla yâd ediyor, görevi başındaki tüm Jandarma Teşkilatı personeline başarılar diliyorum.

Adres

Karagöl Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Cd. No:21, 75000 Ardahan

Telefon

(478) 211 64 01 - 64 08 - 64 12

(478) 211 30 45 - 44 49

E-Posta

ardahancbsisaretadalet.gov.tr